Ekipa

Witamy na stronie Jajecznicy, czyli grupy żółto-biało-żółtej Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup 17-tych!

Pielgrzymujemy każdego roku w 17 Warszawskiej Pieszej Pielgrzymce, naszym przewodnikiem jest ks. Mariusz Szykuła ze Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa (CPPS).

Grupa charakteryzuje się bardzo miłą, przyjazną wręcz rodzinną atmosferą.

Wędrówkę na Jasną Górę umilają nam pieśni przepełnione radością i humorem. W Jajecznicy co roku pielgrzymuje wiele ciekawych osób, także wielu ludzi mądrych i otwartych, co pozwala na odkrycie głębokich rozmów i przemyśleń nad swoją codziennością.

Oprócz poważnych i głębokich rozważań i konferencji można również usłyszeć ciekawą „pogadankę patriotyczną”.

Grupa odznacza się także wielką różnorodnością ponieważ w grupie idą ludzie z prawie każdego miejsca w Polsce. Średnia wieku pielgrzymów z Jajecznicy wynosi 14-28 lat, ale pielgrzymują również osoby, które się znajdują powyżej jak i poniżej granicy tego wieku.

Przewodnicy i półprzewodnicy

Przewodnik

DSCN1590

Ks. Mariusz Szykuła CPP – przewodnik grupy pielgrzymkowej żółto-biało-żółtej tzw. Jajecznicy w Warszawskiej Pieszej Pielgrzymce Akademickiej. Gdy w 2006 roku kleryk Mariusz po raz pierwszy wyruszał z Jajecznicą na Jasną Górę, nie przypuszczał pewnie, że cztery lata później zostanie jej przewodnikiem. Dziś prowadzi naszą grupę, szanując jej tradycje oraz wprowadzając nowe pomysły i usprawnienia. Na co dzień mieszka w domu rekolekcyjno-formacyjnym p.w. św. Franciszka Ksawerego w Ożarowie Mazowieckim, gdzie jest prefektem klerykatu. Miłośnik spływów kajakowych, znany również. z brawurowych wykonań piosenki „Wołek i osiołek”.

Półprzewodnik

Ks. Łukasz Tarnowski – Dwa metry księdza z umiłowaniem do barwnych etnicznych wzorów, dzięki którym rozpoznawany jest z daleka. Swoją przygodę z Jajecznicą rozpoczynał jako porządkowy, jeszcze bez sutanny, a nasza grupa towarzyszyła mu na całej drodze do kapłaństwa. Dziś ksiądz Łukasz mieszka w Ożarowie Mazowieckim, jest katechetą i odpowiada za duszpasterstwo powołaniowe. Imponujący wzrost sprawia, że na pielgrzymim szlaku często wykorzystywany jest jako telebim, podczas nauki piosenek z animacją ruchową.

Półprzewodnik

2k11_0785_20110905_1071836505

Ks. Ksiądz Krzysztof Surowaniec – Brat Krzysio i jego zaraźliwy śmiech towarzyszą nam odkąd w 2006 roku w Jajecznicy zagościli Misjonarze Krwi Chrystusa. Jako specjalista od spraw kulinarnych w naturalny sposób wszedł w konszachty z kwatermistrzostwem obiadowym, któremu niejednokrotnie służył pomocą. Gdy nie pielgrzymuje, mieszka w Ożarowie Mazowieckim, jest akolitą, klerykiem V roku. W jajecznicowej historii zapisał się jako charyzmatyczny, choć nie całkiem obiektywny, komentator przełomowego meczu piłkarskiego z Amarantami.

Ksiądz Damian

Ksiądz Damian Siwicki – Robiący piorunujące wrażenie charyzmatyczny ksiądz autostopowicz o chłopięcym obliczu i ciętym języku. Choć nigdy nie przeszedł całej trasy z Warszawy do Częstochowy, błyskawicznie stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych duchownych Jajecznicy. Pojawia się jak grom z jasnego nieba, by ewangelizować i prowokować do dyskusji. Na co dzień mieszka w Częstochowie, organizuje Kasperiańskie Dni Młodych i jest dyrektorem Wydawnictwa POMOC, należącego do Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa.

Ksiądz Stjepan

Ksiądz Stjepan

Niezastąpione służby

Porządkowi

2k11_0718_20110905_1550642026

Porządkowi Od kilku lat Jajecznica ma stałą grupę porządkowych, wspomaganą w razie potrzeby przez dodatkowe osoby. Aby mieć pewność, że bezpiecznie doprowadzą nas na Jasną Górę, Karolina, Krzysiek, Agnieszka i Harnaś odbywają specjalne kursy i zdobywają uprawnienia w kierowaniu ruchem. Dzięki temu stanowią najbardziej profesjonalną ekipę porządkowych w całych 17-kach, a przy tym równie uśmiechniętą, życzliwą i roztańczoną.

Medyczni

zdje2k12_0073_20120818_1490153337

Medyczni Pod przewodnictwem Kasi, przy aktywnym udziale Oli, Agnieszki i Krzyśka, działa w Jajecznicy doraźna pomoc zdrowotna. Angażują się w nią ratownicy medyczni, studenci medycyny i masażyści. Na trasie dźwigają ze sobą apteczki, a podczas noclegów nieraz do północy przy świetle latarek przekłuwają bąble, bandażują, masują odbite stopy, zmęczone plecy i służą dobrą radą.

Muzyczni

Muzyczni Choć skład grupy muzycznej każdego roku jest inny, pewne rzeczy pozostają niezmienne. Należy do nich wieczna gotowość Adama Gitarzysty do zrywania strun i łamania kostek (na szczęście tylko tych gitarowych). Sekcję rytmiczną tworzą ze swymi bębnami Tomek i Ksawery. Do śpiewania na trasie znajdzie się zawsze kilka Agnieszek, Ula oraz rodzinne trio: Jarek, Konrad i Łukasz. Zaś 2012 rok przyniósł Jajecznicy najdonośniejszy wokal w całych 17-kach, czyli Kasię.

I jeszcze kilka osób:)

Siostra Grażynka

zjde2k6_0342_20100622_1640519656

Siostra Grażynka To pierwsza osoba z Jajecznicy, którą poznaje każdy pielgrzym. Co roku od 1 do 5 sierpnia siostra Grażynka prowadzi zapisy do naszej grupy. Zna ją lepiej niż większość pielgrzymów, z Jajecznicą jest już bowiem związana od kilku dekad. Sprawy organizacyjne przed pielgrzymką i w drodze nie mają dla niej żadnych tajemnic.

Brat Bartek

zdje2k10_0166_20100820_1106938181

Brat Bartek Inaczej niż w pozostałych grupach naszej pielgrzymki, w Jajecznicy chorąży niosący krzyż jest tylko jeden. Tę zaszczytną funkcję pełni brat Bartek, któremu kilkanaście lat temu znak przekazał poprzedni chorąży, dziś już nieżyjący, brat Henryczek. Oprócz pilnowania porządku na czele grupy, brat Bartek angażuje się również w popularyzowanie tradycyjnych pieśni maryjnych i na jednym z etapów wygłasza na szlaku pogadankę patriotyczną.

Siostra Grażynka Flagowa

2k11_0584_20110905_1146036481

Siostra Grażynka Flagowa

Chociaż flag Jajecznica ma kilka, jedną z nich, tę idącą najbliżej krzyża, dzierży zawsze siostra Grażynka. Pielgrzymująca od wielu lat w naszej grupie rozpoznawalna jest po szerokim uśmiechu i nienagannej prezencji.

Kasia Kredka

Kasia Kredka
Wcielenie prawdziwej dobroci, będącej cichym czynieniem tego, o czym inni tylko głośno mówią. Na szlaku Kasia jest dobrym duchem Jajecznicy, medycznie i duchowo wspierającym tych, którym ciężko się idzie. Poza pielgrzymką pomaga w organizowaniu spotkań, rekolekcji, zapisywaniu, udzielaniu informacji oraz drukowaniu i oprawianiu śpiewników.

Gaga

P8060071

Gaga

Od wielu lat związana z naszą grupą, kiedyś jajecznicowa porządkowa, muzyczna i medyczna, dziś szefowa kwatermistrzostwa obiadowego, zwanego pieszczotliwie „Brzuchopasterstwem”. Pomimo licznych obowiązków w służbach pielgrzymkowych, zawsze chętnie powraca do Jajecznicy na apele, kolacje i noclegi, by spędzić z nami choć trochę czasu.

Brat Tomek

zdje2k10_0525_20100820_1703634235

Brat Tomek

Pielgrzymuje z naszą grupą niemalże (a właściwie) od dziecka. Zajmuje się tworzeniem tejże strony, a także wielu innych medialnych oblicz związanych z naszą grupą. Autor większości zdjęć na tejże stronie… A także.. na trasie gra na djembe pierwsze skrzypce 🙂