Kim jesteśmy

Jajecznica

Grupa żółto-biało-żółta Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademickich Grup 17-tych, pieszczotliwie zwana „Jajecznicą”, od 2006 roku znajduje się pod opieką Misjonarzy Krwi Chrystusa. Jej przewodnikiem jest ks. Mariusz Szykuła, a jego prawą ręką, ks. Łukasz Tarnowski. Obaj rozpoczynali pielgrzymowanie w naszej grupie jako klerycy. Na szlaku towarzyszą nam również ks. Franciszek Grzywa, ks. Damian Siwicki oraz kleryk Krzysztof Surowaniec.

Każdego roku grupa liczy około 120 pielgrzymów. Wielu z nich związanych jest z Jajecznicą od wielu lat. Zawsze chętnie witamy jednak nowe twarze. Jajecznicową tradycją jest wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków. Organizację ułatwia nam podział na pokolenia – kilkunastoosobowe podgrupy, które za patrona obierają sobie świętych. „Każde pokolenie ma własny czas”…, na modlitwę oraz zaprezentowanie się w nieco bardziej rozrywkowej formie. Na specjalny apel pokolenia szykują piosenki, skecze, tańce i zabawy.

Do Jajecznicy trafiają pielgrzymi w różnym wieku, mający różne duchowe potrzeby. W naszej grupie łączymy zabawę, radosne tańce i śpiewy z głębokimi rozważaniami, tradycyjnymi modlitwami i pieśniami. Ważnym punktem na trasie Jajecznicy jest także pogadanka patriotyczna. W drodze prowadzimy dyskusje na tematy religijne i społeczne, a mikrofon czeka na tych, którzy chcą podzieli się swym świadectwem.

Nasze pielgrzymowanie nie byłoby możliwe, gdyby nie służby – czasem widoczne, czasem wypełniające swoje obowiązki po cichu. Do tych najgłośniejszych należą muzyczni: śpiewający, gitarzyści, bębniarze i operatorzy tamburyna, do najważniejszych – nasz zespół przeszkolonych i doświadczonych porządkowych. W fizycznym cierpieniu ulgę niosą ochotnicze jajecznicowe służby medyczne, które nieraz do późnych godzin nocnych opatrują, dezynfekują i masują. Siostry i bracia z transportu towarzyszącego dbają natomiast, byśmy zawsze mieli co jeść i podwożą tych, którzy nie są już w stanie iść o własnych siłach.

Rodzinna atmosfera, różnorodność, a także rozumne przewodnictwo duchowe oraz dobra organizacja sprawiają, że w Jajecznicy dobrze czują się osoby w każdym wieku, pochodzące z różnych środowisk i mające rozmaite życiowe doświadczenia.

A tutaj zobaczysz kilka ważnych osób w Jajecznicy:)